Prowadzisz firmę i chcesz ubiegać się o dotację unijną? Takie dofinansowanie możesz otrzymać, ale dopiero po ukończeniu wybranej inwestycji. Okazuje się jednak, że liczni przedsiębiorcy nie posiadają aż tak dużych oszczędności ani nie mogą pozwolić sobie na pewne inwestycje biznesowe z bieżącego budżetu. Właśnie w takich przypadkach pomocny okazuje się kredyt pomostowy. Co to jest kredyt pomostowy, kto może się o takowy ubiegać? Kompendium wiedzy w tym zakresie prezentujemy poniżej.

Kredyt pomostowy – definicja

Okazuje się, że nie wszystkie banki oferują kredyt pomostowy, ale przedsiębiorcy spokojnie znajdą instytucje, które oferują tego rodzaju wsparcie. To zobowiązanie pomocne dla tych, którzy starają się o dotację z Unii Europejskiej, ale takie dofinansowanie jest udzielane dopiero po zrealizowaniu danej inwestycji. Chodzi o to, że kredyt pomostowy pod dotację jest niejako zwrotem tejże inwestycji. Ponieważ nie wszystkie firmy mogą pozwolić sobie na dokonanie danej inwestycji, a potem oczekiwanie na zwrot środków z takiej dotacji, pomocą są właśnie kredyty pomostowe. Te udzielane są przedsiębiorcom, jeśli ci gwarantują ich spłatę po otrzymaniu dofinansowania.

http://pozyczkagotowkowa.net/pozyczka-100-przyznawalnosci-sprawdz-gdzie-ja-znajdziesz/

Kredyt pomostowy a inne wsparcia finansowe

Pamiętajmy, że kredyt pomostowy nie jest jedyną opcją na finansowe wsparcie w ramach uzyskania przez firmy środków na konkretną inwestycję. Ci mogą przecież zaciągać także standardowy kredyt gotówkowy. Okazuje się jednak, że to kredyt pomostowy dla firm charakteryzuje się najbardziej preferencyjnymi warunkami. Jest udzielany na wyznaczony czas i określoną wartość. To zobowiązanie typowe dla danych inwestycji. Nierzadko banki wymagają przecież od kredytobiorców biznesplan oraz kosztorysy oraz kontrolują wydatkowanie środków. W zamian oferują jednak jakże opłacalne warunki, w tym bardzo niskie oprocentowanie i niewielkie koszty stałe takiego zobowiązania. Kredyt gotówkowy jest zaś udzielany na dowolny cel, ale za to wymagana jest właściwa zdolność kredytowa firmy. W przypadku kredytów pomostowych, te udzielane są nawet nowym firmom, które dopiero rozpoczynają swoją działalność i nie mają jeszcze wypracowanej historii kredytowej ani nie mogą wykazać dodatkowych zabezpieczeń. Co ciekawe, nierzadko kredyt pomostowy udzielany jest w celu otwarcia działalności biznesowej. Kredyt gotówkowy dla firm oferowany jest zaś tylko tym podmiotom, które już funkcjonują na rynku w danym sektorze.

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe na dziś

Kredyt pomostowy – kto może skorzystać?

Pamiętajmy, że kredyt pomostowy to zobowiązanie udzielane nie tylko właścicielom działalności gospodarczych. Ogromną popularnością cieszy się przecież kredyt pomostowy dla rolników, dla instytucji publicznych czy dla samorządów terytorialnych. Istotny jest także fakt, że jest to finansowe wsparcie dla tych, którzy posiadają już inne, podobne zobowiązania, w tym kredyt inwestycyjny zaciągany w celu pokrycia innych kosztów biznesowych.

Jak znaleźć dobry kredyt pomostowy?

Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, iż kredyt pomostowy udzielany jest przez różne instytucje bankowe i na różnych warunkach. Najpierw warto więc porównać co najmniej kilka ofert, by wybrać zobowiązanie na tych najbardziej korzystnych i opłacalnych warunkach. Każdy bank realizuje przecież własną politykę kredytową, także warunki współpracy przedsiębiorstwa z instytucją bankową mogą być różne. Wiadomo, że kredytobiorca spłaca kapitał kredytu pomostowego ze środków uzyskanych z dotacji, natomiast pozostają jeszcze konieczne do spłaty odsetki. Warto, by jak najtańszy był kredyt pomostowy. MBank, ale i inne instytucje bankowe oferują takie zobowiązanie. Co ciekawe, właśnie ten bank proponuje nie tylko finansowe wsparcie, ale też pełne wsparcie w rozliczeniu dotacji już po jej otrzymaniu. To też ta instytucja oferuje kredyt pomostowy, który jest niżej oprocentowani, aniżeli inne kredyty inwestycyjne. Co istotne, kredyt pomostowy udzielany jest na długi okres, to zobowiązanie długoterminowe, więc kredytobiorca nie ma problemu z ewentualnym brakiem wypłacalności.

Oczywiście nie tylko mBank oferuje kredyt pomostowy. Aby wybrać najbardziej dopasowane do indywidualnych preferencji zobowiązanie tego rodzaju, warto korzystać z dostępnych w sieci narzędzi weryfikujących. Z całą pewnością do takich zalicza się ranking kredytów pomostowych. To zestawienie, które przede wszystkim wskaże banki, jakie oferują takie wsparcie finansowe, ale także porówna te kluczowe dla ich opłacalności i atrakcyjności warianty. Oprócz rankingu kredytowego można skorzystać też z kalkulatora kredytowego. To narzędzie oszacuje możliwości kosztowe w zakresie otrzymania kredytu pomostowego, wyliczy też całkowite opłaty, jakie będzie musiał uiścić klient banku w związku z zaciągnięciem kredytu pomostowego. Przedsiębiorstwa mają wiele możliwości do wyboru, dlatego muszą skrupulatnie weryfikować poszczególne oferty, by korzystać z tych najbardziej opłacalnych, by móc rozwijać swój biznes.

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe na dziś