<p>Kredyt hipoteczny jest najczęściej wybierany przez wszystkich, którzy nie posiadają pieniędzy na t...

Kredyt hipoteczny jest najczęściej wybierany przez wszystkich, którzy nie posiadają pieniędzy na to by móc zakupić dom lub mieszkanie za gotówkę. Z tego powodu banki zaczęła dopasowywać swoją ofertę do klientów i ich potrzeb. Możemy, więc wyróżnić k rodzajów kredytów hipotecznych. Wybierając kredyt hipoteczny powinniśmy znać cel, na który chcemy pożyczyć daną kwotę pieniędzy. Kiedy już ustalimy swój docelowy cel mamy możliwość rozróżnienia następujących kredytów hipotecznych.

Kredyt na zakup mieszkania

W banku możemy zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup domu lub mieszkania. Jest to rodzaj kredytu, dzięki któremu możemy się starać o nabycie mieszkania lub domu. Należy jednak pamiętać, że wybraną przez nas nieruchomość możemy zakupić jedynie na rynku wtórnym.

Kredyt na zakup działki. Jest to rodzaj kredytu, dzięki któremu mamy możliwość działkę i to nie tylko rolną, ale także letniskową i budowlaną. Z tytułu otrzymania tego rodzaju kredytu możemy również przeznaczyć pożyczoną kwotę pieniędzy na przebudowanie, rozbudowanie czy nadbudowę mieszkania lub domu. Pieniądze możemy również przeznaczyć na zakup domu znajdującego się za granicą.

Kredyt refinansowy

Jest to kredyt, który możemy zaciągnąć zamiast droższego kredytu. Dziś mamy możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Celem zaciągnięcia takiego zobowiązania jest scalenie kilku posiadanych kredytów w jeden. Możemy też uzyskać pożyczkę hipoteczną, którą możemy sfinansować dowolnie wybrany przez nas cel.

Należy jednak mieć na uwadze fakt by móc się starać o którykolwiek z rodzajów kredytów hipotecznych najpierw musimy posiadać zdolność kredytową, która jest różnie rozumiana w zależności od wybranego przez nas rodzaju kredytu hipotecznego. W przypadku, kiedy chcemy zakupić mieszkanie nasza zdolność kredytowa musi być dużo większa niż w przypadku pozostałych rodzajów kredytu. Należy również wiedzieć, że warunki, na jakich dostajemy wybrane przez nas kredyty są różne jak również poszczególne procedury. Najważniejsze jest jednak to żeby wybrać opcję najkorzystniejsza dla nas.

Zobacz także:  Wszystkie koszty kredytu