<p>Wielka popularność kredytów gotówkowych to fakt. Takie rozwiązanie wybierają wszyscy ci, którym za...

Wielka popularność kredytów gotówkowych to fakt. Takie rozwiązanie wybierają wszyscy ci, którym zależy na dodatkowym zastrzyku pieniędzy. Pożyczka wypłacana jest w gotówce na dowolny cel. Zazwyczaj oferta banków waha się w przedziale od 500 do 1000000 złotych. Oprócz możliwości dowolnie wysokiego dofinansowania, istnieje szereg innych zalet, które wymieniają klienci instytucji.

Szybkie rozpatrzenie wniosku

Główną cechą kredytów gotówkowych jest niski poziom biurokratyzacji. Z tego względu wnioskodawca może szybko otrzymać dofinansowanie. Jednak niezbędne do tego jest posiadanie dobrej historii kredytowej oraz zdolność do wzięcia gotówki. Prześwietlenie klienta zajmuje bankowi maksymalnie kilkanaście minut a środki można otrzymać w przeciągu jednego dnia roboczego od dnia podpisania umowy. Jeżeli kontrahent posiada wszystkie niezbędne dokumenty i spełniają one wymogi danej instytucji, wtedy uzyska środki w ciągu kilkunastu minut.

Atrakcyjne oprocentowanie

Taki rodzaj dofinansowania jest znany z atrakcyjnych kosztów całkowitych zobowiązania. Szczególnie istotna jest kwestia niskich odsetek. Instytucja bankowa nie ukrywa żadnych dodatkowych opłat oraz wyznacza dokładną kwotę, którą kredytobiorca musi zapłacić. Można otrzymać od oferentów różnego rodzaju zniżki: od odsetek, przez brak prowizji lub zrezygnowanie z opłaty przygotowawczej. Kredyt staje się łatwy do spłaty, ponieważ główną intencją banku jest odzyskanie zainwestowanych środków wraz z pozostałymi opłatami zawartymi w umowie.

Długi okres spłaty

Kredyty gotówkowe można spłacać przez dłuższy czas. Kredytobiorca minimalizuje wydatki związane ze spłatą zobowiązania. Dobra zdolność kredytowa powoduje, że bank bardzo elastycznie podchodzi do okresu kredytowania. W ten sposób zaciągnięcie kredytu staje się łatwiejsze, szczególnie dla osób, które wnioskują o niestandardowo wysoką kwotę. Takie zobowiązanie można spłacać nawet dwanaście lat. To najdłuższy okres, na jaki instytucje przyznają kredyt gotówkowy. Jednak oferują udogodnienia, dzięki którym można szybciej spłacać raty. Kredytobiorca w takim przypadku może się starać o zmniejszenie odsetek, dzięki czemu zaoszczędzi konkretną kwotę.

Zobacz także:  Czy tani kredyt gotówkowy jest możliwy?

W wielu instytucjach występuje możliwość skorzystania z kalkulatora kosztów kredytu. Kredytobiorca wie, ile wynosi rata miesięczna oraz może zawrzeć umowę bez wychodzenia z domu. Podczas wybierania najkorzystniejszej oferty, korzysta się z rankingów kredytów gotówkowych, gdzie w jednej tabeli zostało zawarte porównanie ofert dostępnych na rynku. Na tej podstawie najłatwiej wybrać tą, która spełnia indywidualne wymagania klienta.