Pożyczka w ING – jaka ofertę ma ING Bank Śląski?

Pożyczka w ING

W banku ING pożyczka może być udzielona w trzech różnych wariantach – jako pożyczka gotówkowa, konsolidacyjna oraz hipoteczna. Jeżeli zamierzasz złożyć wniosek o finansowanie w tej instytucji, dowiedz się, czym różnią się te trzy produkty, aby właściwie dopasować ofertę do swoich potrzeb. Poznaj także podstawowe wymagania banku ING, jakie muszą spełnić klienci, którzy chcą w nim pożyczyć gotówkę.

Co proponuje klientom ING Bank Śląski?

ING Bank Śląski należy do największych instytucji bankowych w naszym kraju – prowadzi około 300 placówek i obsługuje przeszło 4,4 milionów klientów, zarówno indywidualnych, jak i firmowych. Bank jest doskonale znany w Polsce, między innymi dlatego, że od ponad 20 lat twarzą instytucji jest znany aktor Marek Kondrat, który bierze udział w niemal wszystkich akcjach promocyjnych.

ING proponuje szeroki wachlarz produktów: konta bankowe przez Internet, karty i nowoczesne rozwiązania do płatności mobilnych, lokaty i produkty inwestycyjne, ubezpieczenia oraz różne kredyty i pożyczki. W ofercie znajdą coś dla siebie zarówno osoby pracujące, jak i emeryci, studenci, czy osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Pożyczka ING – który produkt wybrać?

Jednym z popularniejszych produktów jest w ING pożyczka, która dla klientów indywidualnych dostępna jest w trzech wariantach: jako pożyczka gotówkowa, hipoteczna oraz konsolidacyjna. Poniżej wyjaśniamy najważniejsze warunki każdej z nich.

Pożyczka gotówkowa w banku ING

Pożyczka gotówkowa ING to najprostszy rodzaj kredytu w ofercie banku, który umożliwia zaciągnięcie zobowiązania na dowolny cel w kwocie od 1000 do 100 000 zł. W zależności od wysokości pożyczkę można spłacać przez okres od 3 miesięcy do nawet 10 lat.

Jeśli chodzi o koszty kredytowania, są one aktualnie następujące:

  • oprocentowanie – przez pierwsze 3 lata jest stałe, potem zmienne i wynosi od 6,7% do 7,2%,
  • prowizja – wynosi od 7,99% do 12,99%,
  • ubezpieczenie – jest nieobligatoryjne, ale skorzystanie z niego powoduje obniżkę oprocentowania.

Na stronie banku znajduje się wygodny kalkulator do obliczania kosztów kredytu i wysokości rat, który ułatwia klientom wybór odpowiedniej opcji finansowania przed złożeniem wniosku.

ING pożyczka – jakie dokumenty są potrzebne?

Wnioskowanie o pożyczkę gotówkową polega na wypełnieniu formularza oraz przedstawienia dokumentów. Potrzebny jest przede wszystkim dowód tożsamości. Klienci banku, którzy prowadzą w nim konto osobiste, na które co miesiąc wpływa wynagrodzenie, mogą liczyć na uproszczone formalności przy ubieganiu się o finansowanie – nie będzie im bowiem potrzebne do tego zaświadczenie o zarobkach. Pozostałe osoby muszą takie zaświadczenie dołączyć do wniosku.

Bank akceptuje różne źródła dochodów – umowę o pracę, umowę zlecenia, o dzieło itp. Bank preferuje dopełnienie formalności w placówce, choć wstępny wniosek można złożyć online lub przez telefon.

Pożyczka ING – ile czeka się na decyzję?

Pożyczka może być przyznana nawet podczas jednej wizyty w placówce, pod warunkiem, że klient będzie miał przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty.

Pożyczka hipoteczna ING

Pożyczka hipoteczna ING służy do pozyskania większej sumy pieniędzy. W odróżnieniu od kredytu hipotecznego udzielana jest na dowolny cel. Zabezpieczeniem pożyczki jest hipoteka na nieruchomości. Minimalną kwotą, o jaką można się ubiegać, jest 70000 zł. Kwota maksymalna zależy od wartości nieruchomości i zdolności kredytowej klienta. Okres spłaty takiej pożyczki może być bardzo długi i wynosić nawet 25 lat.

Pożyczka hipoteczna w banku ING jest znacznie tańsza od pożyczki gotówkowej. Na jej koszt składają się m.in.:

  • oprocentowanie zmienne – od 4,67%
  • prowizja – wysokość zależy od rodzaju oferty (od 0%)
  • opłaty dodatkowe np. za operat szacunkowy nieruchomości.

Chcąc ubiegać się o pożyczkę hipoteczną ING, należy wypełnić wniosek oraz przedstawić szereg dokumentów – przede wszystkim potwierdzających dochody oraz dotyczące nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem. Rozpatrzenie wniosku może trwać nawet kilka tygodni, ale jego status można sprawdzić wygodnie online.

Pożyczka konsolidacyjna ING

Pożyczka ING z konsolidacją jest produktem przeznaczonym dla osób, które chcą połączyć swoje inne zobowiązania w jedno. Produkt umożliwia skonsolidowanie do 7 kredytów zaciągniętych w innych bankach o łącznej wysokości nieprzekraczającej 100 000 zł.

W ramach tej kwoty można także wnioskować o dodatkową gotówkę na dowolny cel. Okres spłaty pożyczki konsolidacyjnej może wynieść do 120 miesięcy. Na koszty zaciągnięcia zobowiązania składa się oprocentowanie (od 6,70% do 7,20%), prowizja (na dzień pisania tego tekstu obowiązywała oferta promocyjna z prowizją 0%), a także opcjonalnie ubezpieczenie, które nie jest obowiązkowe.

Wnioskowanie o pożyczkę konsolidacyjną jest podobne jak w przypadku pożyczki gotówkowej i wiąże się z podobnymi formalnościami. Środki są przelewane na konto klienta, który ma 3 dni robocze na wykorzystanie ich na spłatę konsolidowanych zobowiązań.

Zainteresowała Cię pożyczka ING? Warunki oferty i zasady ubiegania się o finansowanie znajdziesz na stronie internetowej banku. Możesz także skorzystać z infolinii lub czatu online, by dopytać o szczegóły.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.